Aj ty si vieš nastaviť svoju hlavu na dobrý výkon, pretože táto schopnosť je v tebe. Potrebuješ jej trošku pomôcť. A pomôcť ti môže skúsený mentálny kouč. V minulosti prerazili intuitívni víťazi. Ktorí mali to šťastie, že si v rodine alebo v klube nacvičili schopnosť vyhrávať. Dnes to začína byť inak. Vieme myseľ na dobrý výkon natrénovať tak, aby si išiel na hranicu svojich možností. A tie sú celkom určite ďalej, ako je tvoj dnešný výkon. Chceš to zmeniť?

Schopnosť v tebe

Mladá slovenská hokejová hviezda Samo Buček používa už dlhšie vizualizácie, ktoré upravuje a dolaďuje s mentálnym koučom a tak jeho výkonnosť mohla počas sezóny gradovať.

Dával za neho góly mentálny kouč? Nie. Samo si to odtrénoval a odohral sám za seba a tím, kouč mal len dostatočne širokú paletu nástrojov, skúsenosť ako a kedy ich použiť a bol mu k dispozícii. Kde je jeho hranica možností, ak by hlavu netrénoval a kde je, keď to pravidelne robí?

Video so Samom vzniklo úplne improvizovane ako inšpirácia pre mládež HK Nitra. Samo hovorí o stave pred tým a po tom. A celkom určite so svojim mentálnym tréningom nekončí.

Túto schopnosť máme všetci. Dokazujú to naše kurzy autohypnózy, kde ľudia po svojom zážitku majú často v očiach prekvapenie: „To naozaj? Aj som to dokázal(a)?“. Sú očarení, čo majú k dispozícii aj bez desaťročného meditovania v kláštore.

Potrebuješ len nájsť svoj spôsob. A vôbec nemusíš byť vrcholový športovec. Futbal, hokej, tenis, basketbal, golf… Keď je to natesno (hlavne, ale nielen) v závere, už to nie je o športovej výkonnosti, ale o hlave. Tam sa prejaví, kto intuitívne alebo cielene vie, čo vlastnej hlave dovoliť.

Tréner, urobil som, čo ste hovorili a dal som presne taký gól“ to mi povedali dvaja mladíci z dvoch rôznych mládežníckych tímov nezávisle od seba v priebehu troch dní. Ich mená zatiaľ nikto na Slovensku okrem ich priameho okolia nepozná. Ak budú trénovať mentálnu prípravu na zápas systematicky a budú mať podporu odborníka, Slovensko ich mená spozná. Cítiš ten potenciál, čo máme všetci k dispozícii?

Nemusíš mať ambíciu byť športová hviezda. A možno zrovna vizualizácie vôbec nie sú pre teba. Možno chceš len vyhrať miestny turnaj. Alebo poraziť odvekého rivala. V závere vyhráva ten, kto má hlavu lepšie pripravenú. Máš to pod kontrolou? Chceš byť lepší? Vieme to spolu urobiť.