Kolektívny športový koučing

Pre športové tímy, od ktorých tréner či majiteľ klubu chce viac. Chce, aby jeho tím hral ako jeden muž, chémia fungovala medzi spoluhráčmi a ocitli sa na čele tabuľky.

Mám záujem

O čom to je

Kam sa pozerá tím, keď dostane gól? Častá odpoveď je „do zeme“. Ale v skutočnosti sa v prvom rade každý pozrie na svojich lídrov, kam sa pozerajú oni. Podľa toho sa dá vidieť, či je šanca otočiť stav.

Ak družstvo dostane rozhodujúci gól v posledných piatich minútach v štyroch zápasoch za sebou, nie je to náhoda. Opakujúce sa veci nie sú šťastím alebo nešťastím, majú svoje zákonitosti. Je možné ich ovplyvniť. A o tom to je. Ak podľa „papierových predpokladov“ má tím naviac, ale v realite to nejde, je čas na kolektívny mentálny koučing.

Pre koho je koučing určený

  • športové kolektívy s ambíciami
  • lídrov tímov, ktorí chcú rásť vo vedení kolektívu
  • majiteľov klubov a trénerov, ktorí vedia, že ich tím má na viac
  • skupiny športovcov odhodlaných sa zlepšiť

V čom Vám pomôže Mentálny športový koučing

  • lídri budú vedieť kedy, ako a čo hovoriť a čo nehovoriť
  • tréneri si ujasnia, prečo ich pokyny aj napriek potvrdeniu hráči nepočúvajú
  • členovia tímu sa naučia navzájom si dôverovať
  • synergia nebude len čudné cudzie slovo

Ako to prebieha

Veľa počúvania a pozorovania. V kabíne, na lavičke, na zápase, na tréningu, alebo v autobuse. Tréneri určia, na čom je potrebné pracovať a spolu nájdeme spôsob, ako to dosiahnuť. Cez koučing lídrov, hviezd alebo inak prirodzene vytvorených skupín (obrancovia, útočníci, starí, mladí, brankári…). Kolektívny výkon sa dá vytvoriť a smerovať správaním sa jednotlivcov. Stačí ich nájsť a naučiť ich to.

Čo získaš po absolvovaní

Tím odolný v dôležitých chvíľach, schopný otočiť výsledok. Hráči vidiaci v predstihu, čo sa deje a vediaci využiť šancu. Lídri konajúci v správnej chvíli. Kolektív, ktorý si verí ako celku a medzi jednotlivými členmi navzájom.

Mám záujem

Kto sme

Peter Lorko, Erika Koklesová

Erika a Peter, dvaja Sprievodcovia podvedomím. Máme mnohoročné skúsenosti s prácou s ľuďmi a spoločnú vášeň. Vášeň pomáhať ľuďom. Používame overené techniky, ktoré pomáhajú jednotlivcom a tímom odomknúť ich potenciál. Radi sa s Tebou porozprávame alebo stretneme osobne.

Viac o nás

Testimonials

Prečítajte si, čo o nás povedali.

Bol to pre nás experiment a dotiahli sme to až do finále.

Tomáš Chrenko, generálny manažér HK Nitra po sezóne 2018/19

Veľmi oceňujem, ako sa tím tohto roku postavil voči nepriaznivému vývoju

Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra

Takéto zápasy, v ktorých ide o všetko, mám rád. Som na to vycvičený, máme mentálneho kouča, pracujeme na tom od začiatku sezóny

Juraj Šimboch, Brankár HK Nitra po siedmom zápase semifinále slovenskej hokejovej extraligy 2018/19