Práca s podvedomím v športe

Práca s podvedomím, ktorá otvorí tvoj skrytý potenciál a prekvapivé možnosti na zlepšenie výkonu. V kritickej chvíli záleží len na tom, ako využijeme, čo máme k dispozícii.

Mám záujem

O čom to je

Legendárny americký basketbalista Kobe Bryant povedal „Neučíme hráčov emočnú stránku hry“. Vedel, o čom hovorí, bol najjagavejšou hviezdou vo svojej generácii. Hovoril o práci s podvedomím.

Či chceme alebo nechceme, podvedomie je tá rýchlejšia časť našej mysle. Od úplného narodenia (dokonca aj v prenatálnom období) uchováva všetky dôležité informácie tak, aby ich použila rýchlo a priamočiaro, automaticky „bez rozmýšľania“. Platí to aj na učenie sa športovým zručnostiam.

Niektorí šťastlivci si nacvičili v začiatkoch zásluhou podporujúceho okolia alebo zhody okolností tie správne spôsoby myslenia (pohybu, videnia hry) a darí sa im. Ak na sebe naďalej aj pracovali, nazývame ich hviezdy, talenty, lídri. Iní trénujú a trénujú, ale prelomiť svoje obmedzenia sa im nedarí. Hovoria im „makaj viac“ a oni sa snažia. Keď je však potrebné naostro urobiť veci inak, čosi v nich reaguje pôvodným spôsobom.

Čo v nás nám hovorí a nutká ustrnúť prípadne opakovať podobné zlyhanie (nepresná strela, zbytočný faul, pochybovačná myšlienka…) znovu a znovu? Čo je rýchlejšie ako naše dobre mienené predsavzatia a ciele? Áno, je to podvedomie.

Ak chceme zmeniť to, čo sa stane v dôležitej chvíli, potrebujeme pracovať práve s podvedomím. A o tom to je. Dnes máme k dispozícii techniky pred desaťročím nepoznané. Je čas ich použiť. Víťazstvo sa rodí v hlave. Tí, ktorí to pochopili, sa zlepšujú rýchlejšie ako všetci ostatní.

Pre koho je koučing určený

 • pre hráčov bez ohľadu na vek, ktorých tľapkajú po pleci, ale oni chcú viac ako doteraz
 • pre športovcov, ktorí potrebujú jasne rozmýšľať a konať aj s tepom nad 180
 • pre hráčov ktorým pri zakončení chýba dôvera v samého seba
 • pre športovcov, ktorých výsledok závisí na jemných rozdieloch
 • pre hráčov, ktorý cítia, že po zmene úrovne súťaže sú na hranici svojich možností
 • pre športovcov, ktorí sa nevedia preniesť cez svoje zlyhania
 • pre športovcov, ktorí sa nevedia aj napriek množstvu tréningov dopracovať k želanému výsledku

V čom Ti pomôže koučing podvedomia

 • zmeníš svoj pohľad na kritické okamihy v tvojom športe
 • začneš dôverovať svojim schopnostiam a využiješ schopnosti spoluhráčov
 • dokážeš úspechy z tréningov pretaviť do reálnych víťazstiev
 • vyhráš nad nervozitou pred zápasom či pretekmi a naučíš sa využiť ju
 • tvoje telo sa bude rýchlejšie regenerovať a ty budeš pokojnejšie spávať pred aj po výkone
 • znesieš viac a vyťažíš z tréningu viac

Ako to prebieha

Budeme sa venovať len tebe. Tvojou vlastnou rýchlosťou budeme meniť spôsob akým reaguješ na tréningu a v zápasoch. Spoločne rozoberieme oblasti, ktoré chceš zlepšiť a tvoje odhodlanie tak urobiť. Z pohľadu bežného človeka je toto pre odvážnych, aj keď v praktickom prevedení pôjdeme vždy v súlade s tvojim zámerom a budeme klásť dôraz na neustále postupné zlepšovanie. „Chcem vyhrať nech to stojí čokoľvek“, ktoré športovci tak radi hovoria, dostane možnosť sa prejaviť. Okrem práce s racionálnou časťou tvojej mysle ťa budeme sprevádzať do hĺbok podvedomia, kde sú uzamknuté vzorce a správanie, ktoré ti bránia posunúť sa smerom k vyšším výkonom. Ak bude potrebné, vieme byť aj na tvojom tréningu alebo zápase. Zažiješ zmenu vo svojom výkone a dokážeš si šport užívať inak ako doteraz. Počet a frekvencia stretnutí záleží na tvojich cieľoch a želenej rýchlosti napredovania.

Čo získaš po absolvovaní

Premenené šance, presnejšie prihrávky, góly, body, prvenstvá aj rekordy tam, kde to doteraz nešlo. Nájdeš svoj vnútorný pokoj a silu, ktorá ti je stále k dispozícii.

Mám záujem

Kto sme

Peter Lorko, Erika Koklesová

Erika a Peter, dvaja Sprievodcovia podvedomím. Máme mnohoročné skúsenosti s prácou s ľuďmi a spoločnú vášeň. Vášeň pomáhať ľuďom. Používame overené techniky, ktoré pomáhajú jednotlivcom a tímom odomknúť ich potenciál. Radi sa s Tebou porozprávame alebo stretneme osobne.

Viac o nás