Späť na Biznis rozvoj

Box Breathing je jednou z najlepších koncentračných techník, aké boli doteraz vymyslené. Je to rytmické dýchanie používané špeciálnymi vojenskými jednotkami, športovcami a tými, ktorí sa potrebujú vysporiadať s vysokou mierou stresu. Pri pravidelnom tréningu prináša pochopenie vlastného tela a svojich pocitov a tiež schopnosť nasmerovať pozornosť tam, kde to človek potrebuje.

Box Breathing inštrukcie pre štvorsekundový rytmus

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Ak si Box Breathing ešte nerobil, je dobré si vypočuť tieto inštrukcie. BB4 je Box Breathing v rytme štyroch sekúnd. Inštrukcie trvajú tri minúty. Hneď potom môžeš prejsť na cvičenie.

Box Breathing Intuition v štvorsekundovom rytme

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Šesťminútové cvičenie Box Breathingu v rytme štyroch sekúnd. Ideálne pre tých, ktorí s Box Breathingom začínajú. Prirodzene prináša kľud a koncentráciu, pri pravidelnom cvičení aj schopnosť meniť a prispôsobovať dýchanie požiadavkám situácie.

Box Breathing inštrukcie pre päťsekundový rytmus

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Trojminútové inštrukcie Box Breathingu v rytme piatich sekúnd. Je dobré si ich vypočuť pred prvým cvičením. Ak si však cvičil BB4, môžeš ísť priamo na cvičenie, je to len predĺženie každej fázy cyklu o jednu sekundu.

Box Breathing Intuition v päťsekundovom rytme

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Sedemminútové cvičenie Box Breathingu v rytme piatich sekúnd. Ideálne ako pokračovanie BB4 alebo pre tých začiatočníkov, ktorí majú vyššiu kapacitu pľúc alebo inak trénovali dlhšie dýchanie. Pri pravidelnom cvičení prechádza do prirodzenej bezpečnej autohypnotickej techniky.

Rýchle vyčistenie hlavy – mačka a myš

Ak ťa obťažujú myšlienky, použi túto 2,5 minutovú očistu hlavy.

Ženský hlas – vypočuj si – stiahni 

Podkladova hudba vytvorena Evgeny Bardyuzha http://pixabay.com/users/evgenybardyuzha-25235210/

Štvorfázová programovacia meditácia inšpirovaná americkým koučom Jesse Elderom. Začína koncentráciou na telo (v dlhšej verzii aj dýchanie) a následne používa úspechy z minulosti ako dôkazy pre naše podvedomie tak, aby sa myseľ naprogramovala na budúci úspech. Je dobre si pripraviť nejaké úspechy/svetlé momenty z minulosti ešte pred začiatkom meditácie. Dôležitá je aj posledná fáza – dovolenie, aby sa výsledok udial. Obe alternatívy sú veľmi skrátené verzie dvadsať minútového plného formátu. Keďže je to rýchlovka, sadne viac tým skúsenejším.

Expresná programovacia štvorfázová meditácia pre skúsenejších

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Štvorminútová expresná verzia. Štyri fázy sú 1.Telo/dýchanie, 2.Minulý úspech, 3.Budúci úspech, 4.Dovolenie/akceptácia.

Rýchla programovacia štvorfázová meditácia pre skúsenejších

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Päťminútová rýchla verzia, kde začíname pár nádychmi a výdychmi. Štyri fázy sú 1.Telo/dýchanie, 2.Minulý úspech, 3.Budúci úspech, 4.Dovolenie/akceptácia.

Fantastické koncentračné cvičenie, kde si prejdeme celé vlastné telo. Jeho náročnosť spočíva v jeho jednoduchosti. V bežnom živote sa snažíme priebežne okamžite reagovať na situáciu, neustále ju porovnávať so svojim očakávaním, tu je cieľom len pozorovať. Je to úplný vyprázdňovač mysle, a pritom tým najjednoduchším spôsobom. Vedená koncentrácia telom pri pravidelnom cvičení umožňuje cítiť zmeny v tele a napr. predísť chorobám, alebo zvládnuť stresové reakcie. Mužská a ženská verzia sú tu len pre možnosť výberu hlasu, priebeh je rovnaký. Ženská verzia je len trošku rýchlejšia.

Inštrukcie pre cvičenie Uvedomovanie si vlastného tela

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Ženský hlas – vypočuj si – stiahni si

Trojminútové inštrukcie pre cvičenie. Stačí si vypočuť raz pred prvým cvičením.

Cvičenie Uvedomovanie si vlastného tela

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Dvanásťminútové cvičenie v mužskej verzii so skvelými relaxačnými výsledkami pri dlhodobom používaní.

Cvičenie Uvedomovanie si vlastného tela

Ženský hlas – vypočuj si – stiahni si

Desaťminútové cvičenie v mierne rýchlejšom tempe v ženskej verzii so skvelými relaxačnými výsledkami pri dlhodobom používaní.

Meditácia vodná mozgová očista

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Päťapolminútová jednoduchá vedená meditácia, v ktorej sa môžeš zbaviť negatívnych myšlienok. Vynikajúce spomalenie mozgových vĺn vo veľmi krátkom čase. Prepojenie na vodu a náš bežný spôsob očisty robí túto vedenú meditáciu pre podvedomie veľmi presvedčivou.

Základná meditácia s dažďovým pozadím

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Osemminútová základná meditácia, ktorá ti umožní ponoriť sa do relaxovaného stavu. Pravidelné cvičenie ti umožní presmerovať svoje myšlienky veľmi rýchlo tam, kde chceš. Naviac veľmi silno podporuje tvoju odolnosť voči stresu. Na požiadanie je k dispozícii aj verzia bez dažďového pozadia.

Afirmácia na podvedomé zlepšenie imunity

Ženský hlas – vypočuj si – stiahni si

Mužský hlas – vypočuj si – stiahni si

Jednoduchá krátka afirmácia vložená do 4 minútového koncentračního cvičenia. Navedie Tvoju imunitu tak, aby využila všetky dostupné mechanizmy, pretože všetci ich máme k dispozícii, aj Ty. Môžeš ju opakovať podľa potreby a pocitu aj viac krát za deň.

Meditáciu v prírode môžete použiť dvoma spôsobmi:

1. pusti si to s tým, že si predstavuješ, že sa nachádzaš v prírode

2. návod na meditáciu v  reálnej prírode, vypočuj si to doma a potom tak isto postupuj v prírode

Ženský hlas priamo z prírody – vypočuj si – stiahni si