Čo keď sa už nemusíš meniť?

Čo ak sa nemáš pýtať: Prečo som tak málo človekom, ktorým chcem byť?

Ale: Prečo tak málo chcem byť človekom, ktorým skutočne som?

Tieto slová z knižky od Michaela Chalkalsona presne vystihujú to, čo je našim cieľom. Ukázať ľuďom, že všetko, čo potrebujeme na to, aby sme boli spokojní, šťastní, úspešní, naplnení, už máme. Toto všetko nosíme so sebou a je to pre nás prístupné. Častokrát to však máme zanesené rôznym balastom a nepotrebnými nánosmi. Ťažko sa vyberá diamant, ktorý je zanesený mnohými vrstvami. Vždy je tam však cesta, ak máme chuť, odvahu, vôľu alebo sme zažili a zažívame takú bolesť, že to už inak ani nejde. Práve kvôli tejto ceste vznikla naša stránka a vznikli sme aj my. Po bohatom pracovnom živote, mnohých vlastných prežitých radostiach a starostiach, vlastnom objavovaní svojho diamantu sme si uvedomili, že nám dáva zmysel pomáhať ľuďom rozvinúť to, čo už hlboko v sebe majú. Náš vek, skúsenosti, vedomosti, vášeň pre ľudí a náš životný štýl nám pomáhajú pomáhať.

Stránka sa volá Intuícia, pretože toto slovo reprezentuje náš vnútorný hlas. Vieme, že intuíciu má každý. Niektorým však naučené spôsoby myslenia (nepotrebné nánosy) a informačný pretlak bránia v jej používaní. V používaní a nasledovaní toho pravého vnútorného hlasu, ktorý nás dokáže viesť. Veď koľkokrát ste si už povedali: Mal som počúvnuť svoju intuíciu. Možno pre mnohých intuícia môže znieť veľmi neuchopiteľne. Dnes už však máme aj celkom pekné vysvetlenie od neurovedca Prof. MUDr. Jiřího Horáčka, Ph.D.,ktoré odznelo v Rádiožurnáli Českého Rozhlasu, keď bol hosťom Lucie Výbornej. Pozrite si krátke video:

(zdroj: Český Rozhlas, Rádiožurnál. Celý rozhovor nájdete na oficiálnom YouTube kanáli Českého rozhlasu: https://youtu.be/avYfz2lE7qE)

Pri našej práci s klientami, či už individuálnej, skupinovej, ohľadom súkromných alebo pracovných záležitostí rozvíjame to, čo každý z nás v sebe má. Ak si zvedavý, ako to robíme, čítaj ďalej, napíš mail alebo zavolaj.Vieme, že tvoja intuícia ti napovie, či sme tí správní.

Nemeň sa… – Rozviň sa!

Erika

Ahoj, volám sa Erika Koklesová a zmyslom môjho života je pomáhať ľuďom odomykať ich potenciál. Celú moju profesionálnu kariéru som nevedomky napĺňala svoj zmysel. Najväčšou odmenou pre mňa bolo vidieť ľudí okolo mňa rásť a posúvať sa smerom, ktorý si sami zvolili. Som vďačná za všetky svoje kariérne míľniky, za všetky skúsenosti a vedomosti, ktoré som získala počas tohto obdobia. Tieto mi teraz umožňujú pomáhať ďalej a dnes sa môžem napĺňaniu môjho zmyslu venovať vedome.

Po odchode zo zamestnania som si zobrala kariérnu prestávku a začala som premýšľať, čo ďalej. Mala som nejaké nápady, nebolo to však to, čo by úplne rezonovalo s mojim vnútrom. Po 9 mesiacoch mi Eva Štefanková ponúkla možnosť spolupráce.  Vtedy som pocítila, že to je to, čo hľadám a úplne to ladí s mojím vnútrom. Som Evke vďačná, že mi pomohla odomknúť môj vlastný potenciál.  V istom momente sa mi však ukázalo, že potrebujem a chcem sa intenzívne venovať mojej srdcovke, a to je individuála práca s podvedomím, s hypnózou a vytvárať vlastné skupinové programy. Z tohto dôvodu vznikla naša stránka Intuition.

Napĺňa ma, keď vidím, že ľudia, s ktorými pracujem začnú naplno odomykať svoj vlastný potenciál a môžem byť sprievodcom na ich ceste. Práca s podvedomím pomocou autohypnózy je mojou prirodzenou súčasťou,  pomáha dopriať mojej mysli potrebný oddych a relax,  meniť staré vzorce, ktoré ma limitujú, otvárať moju kreativitu a zvedavosť, posilňovať moje zdravie, využívam ju vo všetkých aspektoch svojho života.

Celú moju kariéru si môžete pozrieť na stránke https://www.linkedin.com/in/erika-koklesova-a5b8521b/. Práca s podvedomím je pre mňa kľúčová a je to aj moja veľká vášeň, preto sa v nej neustále vzdelávam a rozvíjam svoje schopnosti. Veľmi ma inšpiruje, keď vidím, ako rýchlo dokáže pomôcť ľuďom.  Z tohto dôvodu som absolvovala a úspešne ukončila zaverečnou skúškou Ericksonovský psychologicko-hypnotický kurz pod vedením PhDr.Jiřího Zíku a aj jeho ďalšie pokračovanie. V mojej praxi používam metódy hypnózy, NLP, koučingový a mentoringový prístup.

Mílý čitateľ, ak si dočítal až do konca, máš moju vďaku za to, že si venoval svoj čas týmto riadkom. Možno ja alebo Peťo Ťa môžeme sprevádzať k odomknutiu tvojho vlastného potenciálu. Tvoja intuícia Ti napovie, či to tak má byť. A tak je to dobre.

Prvé stretnutie zadarmo

Pri individuálne práci je dôležité aby si ľudia boli sympatickí. Chceš vedieť či to bude fungovať? Dohodni si so mnou 20 minútové telefonické alebo virtuálne stretnutie. Poskytne nám priestor spoznať sa. Toto stretnutie je zadarmo.

Certifikáty

Peter

Sprievodca podvedomím, hormonálny pôžitkár, chladný analytik, vášnivý športovec, korporátny manažér, tvorca trojuholníka Hlava-Pohyb-Strava, MindGym kouč, študent v najlepšej dobe v histórii.

Ahoj, som Peter Lorko a najviac sa teším zo sprevádzania. Nie je pre mňa nič krajšie ako človek vedľa mňa prekonajúci to, čo považoval za obmedzenia. Má to veľmi egoistickú príčinu. Každá takáto situácia má privádza do radostného stavu a viem, že moje telo ju podporuje v mnohých smeroch pozitívnou hormonálnou reakciou. Obdivujem, že bolo takto stvorené (telo a jeho hormonálny systém) a je skvelé, že dnes už dokážeme tieto mechanizmy využívať v náš prospech. Úplne všetci, ak sem nasmerujeme svoju pozornosť.

Ako silno analyticky zameraného človeka ma svojho času veľmi ukľudnilo, keď som na základe evolučných teórií pochopil, že pre naše konanie máme vždy dôvod. Aj keď nie je úplne zrejmý a môže byť pre iného človeka čudný, vieme, že tam je. Spolu s dôverou v schopnosť adaptácie mi to dáva sebavedomie (ale tiež pokoru) pri sprevádzaní zmenou, ak ju klient chce.

Milujem šport, dokážem sa baviť na dedinskej lige akoby som pozeral ligu majstrov. Skúsenosť mi hovorí, že sa tam dajú vidieť úplne rovnaké emócie a že vrcholoví športovci sú taktiež len ľudia so svojimi vlastnými výzvami. Často sa pozerám úplne inde ako sa hrá. Čím viac so športovcami pracujem, tým viac vidím, že výsledok sa tvorí niekde inde ako v zábere kamier. Videl som reprezentantov preskočiť za pár minút svoje celoživotné obmedzenia a videl som aj, ako sa vyvíja extrémny talent, ak sa nepodporí správnym systematickým nastavením mysle.

Ako korporátčik som počas dvoch dekád prešiel viacerými zaujímavými pozíciami, napr. Riaditeľ sekcie výstavby, CFO, Senior biznis konzultant, Hlavný investičný kontroler. Viac detailov môžeš pozrieť tu https://www.linkedin.com/in/peter-lorko-17796115/Vždy ma fascinovalo, keď moji nadriadení videli vo mne potenciál a ešte viac to, ako na svoj pohľad na mňa prišli. Som im hlboko vďačný, pomohli mi naučiť sa vidieť potenciál v každom kolegovi aj každom klientovi, ktorý ma osloví.

Verím v osobnú zodpovednosť za svoj vlastný život. Na vlastnej skúsenosti som sa naučil, že adaptačná schopnosť nášho tela síce obrovská, ale vždy má svoje hranice. Je napr. dobre vedieť, čo jesť a možno ešte viac čo nejesť. Tiež ako sa hýbať, aby to prinieslo želané výsledky. Na základe vlastnej skúsenosti a postupného vývoja/štúdia sa mi prirodzene vykryštalizoval koučovací trojuholník Hlava-Pohyb-Strava a nechávam na klienta, na ktorej časti tohto trojuholníka sa budeme pohybovať. Všetko je tak či tak spojené. Môžeme zostať v čistom biznis koučingu s biznis technikami, alebo vyriešiť stravovacie výzvy, alebo sa ponoriť do hlbokého podvedomia s možnou zmenou vzorcov myslenia, pohybu a konania, naučených dávno v detstve. Dnes už máme techniky na zmenu, ktoré sme pred pár desaťročiami nemali. Veľmi silné posolstvo mi prinášajú situácie z našich kurzov autohypnózy, keď po vyjdení z hlbokého autohypnotického stavu prepisuje 90% účastníkov svoje afirmácie, pretože začali rozlišovať, čo je pre nich skutočne dôležité. Každý potrebuje a chce niečo iné. Rozhoduje sa vždy každý človek sám.

Cítim sa byť neustálym študentom, pretože žijeme v tomto smere v najlepšej dobe v histórii. Priebežne ma stretli česká metóda RUŠ Karla Nejedlého, pobyt v tme, Emočné rovnice, vedené meditácie, rôzne dýchacie techniky, metóda Wima Hofa spojená s pravidelným pobytom v ľadovej vode, kurzy Paula Ekmana zamerané na vyjadrenie emócií, Tapping, Hypnóza u PhDr.Jiřího Zíku, či kurzy Tonyho Robbinsa alebo biznis orientované aktivityako certifikácia kouča pre britsko-americkú na biznis klientov zameranú spoločnosť MindGym https://uk.themindgym.com/topics/, či metodika projektového manažmentu a Situačného leadershipu.

Si stále so mnou? Pravdepodobne Ťa na predchádzajúcich riadkoch niečo zaujalo a uvidel si šancu pre samého seba. Možno sa mi podarilo načrtnúť, prečo keď mi klient povie „Dva krát sa nadýchnem a som tam, kde potrebujem“, „Som sústredenejší, pokojnejší a uvoľnenejší“, „Otvoril si mi úplne nový pohľad na koncentráciu“ prípadne „Opäť som vyhral“, viem, že sme spolu posunuli jeho život.

Je na tebe, či cítiš potrebu posunúť ten svoj. Ak áno, bude mne alebo Erike radosťou byť tvojim sprievodcom.