Práca s podvedomím v osobnom rozvoji

Pre tých, ktorí cítia, že niečo tu nehrá. Otvára skrytý potenciál, nové možnosti a pohľady. Posledná možnosť pre stres, ambície, sebadôveru, zlyhania.

O čom to je

Racionálne vieš, že máš niečo zmeniť, ale nemáš na to silu. Máš všetky informácie, čítaš múdre knihy, vieš čo máš robiť a napriek tomu zažívaš situácie ako strach z prezentácie (z rozhovoru s nejakou konkrétnou osobou), strata sebavedomia, hryzenie nechtov alebo urobíš opak toho, čo je dobré. Ak v dôležitých situáciách ideš podľa starého scenára a pritom vieš, že to minulosti dobre nedopadlo, je tu čas na prácu s podvedomím.

O podvedomí sme pravdepodobne už všetci počuli či čítali. Či chceme alebo nechceme, podvedomie je tá rýchlejšia časť nášho mozgu. Od úplného narodenia (dokonca aj v prenatálnom období) má za úlohu nás chrániť a uchovávať všetky dôležité informácie. Používa tieto informácie (psychológovia hovoria schémy) priamočiaro, automaticky „bez rozmýšľania“. Často perfektne, ale niekedy úplne rozporuplne. Vtedy cítime, že niečo tu nehrá, upraviť toto správanie však nie je také ľahké, ako by sme chceli.

Ak chceme zmeniť, čo sa stane v dôležitej chvíli alebo to, čo sme zopakovali už mnoho krát, potrebujeme pracovať práve s podvedomím. Dnes máme k dispozícii techniky pred desaťročím nepoznané. Je čas ich použiť. A o tom to je. Práca na úrovni podvedomia je najrýchlejší spôsob, ako žiť v súlade so samým sebou spokojne a uvoľnene. Tí, ktorí to pochopili, sa posúvajú rýchlejšie ako všetci ostatní.

Pre koho je koučing na úrovni podvedomia určený

 • pre lídrov bez ohľadu na vek, ktorých tľapkajú po pleci, ale oni chcú viac ako doteraz
 • pre manažérov, ktorí potrebujú jasne rozmýšľať a konať v extrémne stresujúcich situáciách
 • pre mladých ľudí, ktorým pri istých situáciách chýba dôvera v samého seba
 • pre zamestnancov, ktorí cítia, že po povýšení narážajú na hranice svojich možností
 • pre ľudí, ktorí sa nevedia preniesť cez svoje zlyhania
 • pre zamestnancov, ktorí sa nevedia aj napriek tvrdej drine posunúť vo svojej kariére

V čom Ti môže pomôcť koučing podvedomia

 • k zmene svojho pohľadu na dôležité okamihy v tvojom živote
 • k dôvere vo svoje schopnosti a využitiu schopností ľudí okolo seba pre spoločný úspech
 • k zvládnutiu nervozity pred dôležitým stretnutím alebo prezentáciou
 • k pokojnejšiemu spánku
 • k rýchlejším a lepším rozhodnutiam

Ako to prebieha

Budeme sa venovať len tebe. Tvojou vlastnou rýchlosťou budeme meniť spôsob, akým reaguješ na situácie v tvojom živote. Spoločne rozoberieme oblasti, ktoré chceš zlepšiť a tvoje odhodlanie tak urobiť. Z pohľadu bežného človeka je toto pre odvážnych, aj keď v praktickom prevedení pôjdeme vždy v súlade s tvojim zámerom a budeme klásť dôraz na neustále postupné zlepšovanie. „Chcem sa zlepšiť nech to stojí čokoľvek“, ktoré ľudia tak radi hovoria, dostane možnosť sa prejaviť. Okrem práce s racionálnou časťou tvojej mysle ťa budeme sprevádzať do hĺbok podvedomia, kde sú uzamknuté vzorce a správanie brániace posunúť sa smerom k tvojim želaniam. Počet a frekvencia stretnutí záleží na tvojich cieľoch a želenej rýchlosti napredovania.

Čo získate po absolvovaní

Práca s podvedomím ti môže priniesť sebavedomie v správnych chvíľach, zmenu v partnerskom živote, radosť z dobre prevedenej prezentácie alebo schopnosť osloviť neznámeho človeka. A čo môžeš stratiť? Strach v niektorých situáciách, zlozvyky a nepríjemné pocity. Miesto nich môžeš nájsť svoj vnútorný pokoj a silu, ktorá ti je stále k dispozícii.

Kto som

Erika, sprievodkyňa podvedomím, mentorka, lektorka, konzultantka. Mám mnohoročné skúsenosti s prácou s ľuďmi a vášeň pre ľudí. Používam overené techniky, ktoré pomáhajú jednotlivcom a tímom odomknúť ich potenciál. Rada sa s Tebou porozprávam alebo stretneme osobne.