Účastníčka J

VSTUPOVALA

Návaly tepla a nočné potením

ZMENA:

Milá Erika,

všetky naše “sedenia” boli pre mňa veľmi poučné, inšpiratívne a veľmi som sa na každé stretnutie tešila, pretože som pochopila , že sila skupiny takých príjemných žien s rovnakými problémami je nenahraditeľná. Techniky, ktoré som sa naučila či už skupinové alebo individuálne pre seba ma naučili jednoduchým a na čas nenáročným spôsobom pracovať so svojou mysľou, so svojimi pocitmy, uvedomením si samej seba.  Zároveň však aj “vysielaním” pozitívnej energie a prianí spojených s príznakmi menopauzy dievčatám v našej úžasnej skupine  som sa snažila takto na “diaľku” pomôcť všetkým zúčastneným a aj sebe pri riešení spoločného problému a mala som z toho neskutočne dobrý pocit a uspokojenie.

Moje fyziologické príznaky uvádzané na začiatku – návaly tepla a nočné potenie síce  neprestali úplne ale môžem s radosťou skonštatovať,  že po  5 rokoch  intenzívnych návaloch a potenia aj 30x za 24 hodín, sa tento počet postupne znižuje, má stále klesajúcu tendenciu.

Naučené techniky praktizujem aj po skončení našich “sedení”, samozrejme nie je vždy čas a priestor praktizovať ich na každodennej báze, ale vedomosť, že sú jednoduché spôsoby, ako pomôcť svojmu telu aj svojej mysli dostať sa do pohody, byť sama k sebe láskavá, nájsť si pár chvíľ pre seba je pre mňa obohacujúca.

Naše spoločné sedenia mi dali veľmi veľa, chýbajú mi a teším sa na naše “poletné” stretnutie s dievčatami, opäť sa uvidíme, “povysielame” porozprávame, ako sa nám jednotlivo darí napĺňať a praktizovať naučené techniky.

Ďakujem Erika za Tvoj čas a Tvoju prácu s nami, veľmi si  vážim a obdivujem Tvoju prácu   a som rada že som v tejto skupine mohla byť.

 

Účastníčka A

VSTUPOVALA:

 • U mňa najviac návaly tepla ráno po prebudení
 • Hlavne zvýšená únava

ZMENA

 • Návaly mi ustúpili cca o 60%
 • Kvalitnejší a spokojnejší život
 • Menšia chuť do jedla
 • Lepší spánok

Účastníčka N

VSTUPOVALA:

 • Návaly tepla cez deň menej často, sú obdobia kedy viac, niekedy menej.
 • Nočné návaly tepla, sem tam aj s potením, časté budenie v noci, nekvalitný spánok,
 • Priberanie na váhe, ochabovanie svalstva,
 • Rapídne zníženie elasticity kože, ochabnutie kože na krku a tvári, suchšia pokožka rúk, pigmentové škvrny na rukách
 • Bolesti kĺbov ráno pri vstávaní, zápästie, prsty na rukách
 • Častejšie opúchanie nôh, popraskané žilky na nohách
 • zhoršenie zraku do blízka
 • Únava, každodenná
 • Zhoršenie pamäte a koncentrácie, zabúdanie, nesústredenie, častejšia nervozita
 • Emočné výkyvy, skôr negatívne emócie ako frustrácia, hnev, smútok

ZMENA

U mňa nastala jedná obrovská zmena v stravovaní. Viem už z minulosti, že nízkosacharidové stravovanie mi prináša výsledky nie len v chudnutí ale v celkovom cítení sa vo svojom tele a vnútornej pohode.

Kvôli neustálej únave, povinnostiam, stresu a pod. som nebola schopná nabehnúť na tento spôsob stravovania a životného štýlu. Po asi troch, štyroch „sedeniach“ s našou skupinkou a praktizovaní odporúčaných techník som sa vnútorne rozhodla, že idem do toho. Výsledok je už štyri týždne bez porušenia, napriek krízam. Cítim, že som dala na prvé miesto seba a svoje zdravie, priorita je v prípave jedál pre mňa. Toto má za následok aj takmer zmiznutie ranných bolestí kĺbov, väčšia spokojnosť sama so sebou a sebahodnota, nie len kvôli postave (jedna konfekčná veľkosť dole), ale celkovo kvôli tomu, že som to dokázala. Techniky, ktoré som sa naučila praktizovať mi pomáhajú aj pri ukľudnení, keď mám naraz veľa povinností, problémov, ktoré prichádzajú v práci. Aby som sa vedela následne s čistejšou hlavou rozhodovať a konať, alebo aj nekonať a nechať niektoré veci plynúť J Čím sa zlepšilo aj sústredenie sa na prácu a iné činnosti.

Mám naozaj po dlhých rokoch opäť pocit spokojnosti sama so sebou. Verím, že postupne odídu alebo sa ešte zmiernia aj ostatné sprievodné príznaky menopauzy

Účastníčka Zo

VSTUPOVALA

 • Návaly tepla, nočné potenie, priberanie na váhe, denné potenie
 • Zvýšená únava, úzkosti

ZMENA

NA FYZIOLOGICKEJ ÚROVNI: zmiernili sa návaly tepla, zmiernilo sa denné aj nočné potenie.

PRÍZNAKY NA MENTÁLNEJ ÚROVNI: zlepšenie spánku, zmiernenie úzkostí vďaka zmene mindsetu ohľadne menopauzy. Uvedomenie negatívnych emócií a presvedčení ohľadne menopauzy mi pomohlo zmeniť ich. Veľmi oceňujem, že som sa naučila techniku na upokojenie myšlienok a vizualizáciu. Zažila som silu, ktorú dáva skupina, a Erikinu školu láskavosti.

Účastnícka Zu

VSTUPOVALA

 • Návaly tepla, nočné potenie, priberanie na váhe, bolesti kĺbov, bolesti hlavy iba v začiatkoch
 • Zhoršená kvalita spánku, trochu únava večer

ZMENA

Vizualizácie mi pomohli mať zo seba ešte lepší pocit. Uvedomila som si, že toto obdobie nie je ničím horšie ako iné obdobia môjho života.

Spoločné zdieľania a podpora celej skupiny vrátane teba mi pomohli, že s väčšou ľahkosťou beriem každý deň.

Ako som spomínala, tak mne návaly prešli už medzi prihlásením do programu a začiatkom programu, takže tam žiadne zmeny nepociťujem.

Čo sa týka mojej „žravky“, tak sa ju trochu snažím držať na uzdeJ.

Takže sumár sumárum, ďakujem Ti veľmi pekne Erika, že som mohla byť súčasťou programu.

A síce fyzicky nebadám nejaké zmeny, tak psychicky to bolo veľmi prínosné a podporujúce.

 

Účastníčka T – nemala typické príznaky menopauzy

VSTUPOVALA

Zhoršená kvalita spánku

ZMENA

Spánok sa upravil a začali sa mi snívať pekné sny