Môj šéf je slaboch, nevie dať spätnú väzbu. Toto si pravdepodobne myslia moji ľudia. Mám v tíme človeka, ktorý už viac ako 6 mesiacov nepodáva výkon, robí chyby. Je najslabším článkom v mojom tíme. Vidím, že ostatní za neho ťahajú a opravujú jeho chyby, aby sme ako team mali dobrú reputáciu. Problém je, že on je taký dobrý človek. Vidím, že sa snaží, vidím ako mu to je ľúto, vždy keď spraví chybu. Viem, že mám niečo urobiť. Viem, že tým trpí celý tím. Miesto toho aby som si s ním sadol, tak ho utešujem a povzbudzujem a ono to nefunguje.

Čo mi bráni aby som si s ním sadol a porozprával sa narovinu? Bojím sa, že ho to zlomí. Mám strach ako bude reagovať. On sa tak snaží a nechcem byť ten zlý čo mu ublíži.

Tento príbeh sa mohol stať každému z nás. Mohlo to byť v inom vzťahu. Priateľskom, kolegovia, partneri akúkoľvek kombináciu si predstavíte. Sme opäť pri strachu. Strach je o prežití. Ak nebudem za dobrého, obľúbeného budem vylúčený z klanu, neprežijem.

Záverečný dodatok

Uvedomenie si, že  je to obyčajný strach môže byť oslobodzujúce. Pomôže to otvoriť možnosti a zapojiť racionálny mozog.

V tomto prípade to čo pomôže je zámer a príprava. Častokrát sa zasekneme na tom, že máme pocit, že ideme ublížiť. Je to naozaj tak, chcem mu ublížiť? Čo naozaj chcem? Ako má fungovať môj team? Čo potrebujem urobiť aby to tak bolo?