Čaká ma ťažký týždeň. Vidím samé katastrofické scenáre. Už teraz mi je z toho ťažko.

Bežné nastavenie ľudskej mysle. Napriek tomu, ako to vyzerá je to výborný základ na to, aby ten týždeň dopadol inak ako katastroficky alebo aby ste ho neprežili katastroficky.

💡Použite svoje predstavy.
Začnite aktuálnym dňom, predstavte si všetko čo vás čaká, všetky tie ťažké situácie a ….. TU urobte zmenu v predstave. Dajte tam, ako reagujete na základe svojich schopností a skúseností. Tie totiž v sebe máte, máte vnútorné zdroje, o ktoré sa viete oprieť. Už ste v živote veľa takýchto situácií zvládli.
Dajte tam, ako ich riešite, možno v kľude a s chladnou hlavou, lebo ste to tak už urobili, dajte tam, ako reagujete, keď to nejde dokonale. Pracujte s tou realitou, ktorá vás čaká.

Ukážte scenár svojmu mozgu, ktorý použijete. Vyvarujte sa tomu, aby ste si urobili „slniečkovú“ predstavu. Zostaňte v realite a pracujte s tým čo máte k dispozícii.

Napr. ak ma určitá situácia stresuje, predstava, že som „zen guru“ fungovať nebude. Čo však môže fungovať je predstava, že napr. mám všetko čo potrebujem (fakty, som pripravený/á), možno sa mi ľahko potia ruky, sústredím sa na moje dýchanie a to mi dáva pocit pokoja, pozerám sa do poznámok a keď prichádza otázka, na ktorú neviem odpovedať, tak reagujem nasledovne…atď..)
Kľúčom je dať ku svojej predstave aj pocity, ktoré tam zažívate.

🆕Potrebujete mozgu ukázať, že existujú aj iné scenáre ako automatické. Váš mozog si myslí, že to čo si predstavujete a preciťujete sa už deje. Ukladá to, a keď to budete pravidelne praktizovať, začne to automaticky používať.

🌟Máte v sebe schopnosti aby ste žili dni vo väčšej pohode, ako to je možno dnes. Základ je daný a môžete na ňom stavať s drobnými stavebnými úpravami.