AUTOHYPNÓZA je prostriedok na odomknutie, rozvinutie svojho vlastného potenciálu.

V minulom článku som písala o používaní autohypnózy na lepšiu prácu so svojimi strachmi. No čo je vlastne tá autohypnóza? Zjednodušene povedané, ide o stav hlbokého vnútorného sústredenia, v ktorom náš mozog vlní pomalšie. Naladí sa na frekvenciu theta (3.5 to 7.5 Hz), ktorej sa hovorí aj programovacia či uzdravovacia. Možno vás prekvapí, že v tejto frekvencii sa väčšinu času nachádzajú deti do 7 rokov, ktoré si vďaka tomu “zapisujú” množstvo scenárov, reakcií či pozorovaní o tom, ako to v spoločnosti funguje.

Aj preto je možno jasné, aký silný a dôležitý je tento stav. A so správnymi technikami ho vieme používať aj my! Uľahčuje nám prácu so svojimi blokmi a presvedčeniami, dá sa použiť na urýchlenie uzdravujúceho procesu či na formovanie vlastnej budúcnosti.

Na autohypnóze je zároveň krásne to, ako je tento stav pre nás úplne prirodzený. Napokon, každý z nás ho zažíva niekoľkokrát denne bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Dajme si jednoduchý test. Zober si z chladničky dve magnetky a chvíľu sa s nimi pohraj. Skús ich spolu spojiť a vnímaj, či sa priťahujú alebo odpudzujú. Teraz tie magnetky odlož. Natiahni ruky pred seba dlaňami k sebe a zatvor oči. Len si začni predstavovať, že máš v rukách magnety a všimni si, či sa priťahujú alebo odpudzujú. Nemusíš robiť nič, len si predstavuj magnety v rukách a nechaj to plynúť…

Otvor oči. Aké to bolo? Zaujímavé, však? Práve si, na malý okamih, zažil autohypnotický stav. Aké jednoduché.

Tak prečo ho tak málo používame? Lebo sme intelekt a rácio povýšili nad všetko ostatné. Ibaže tu prichádza háčik – väčšinu našich reakcií a rozhodnutí robíme automaticky, na základe už naučených scenárov. Pre naše telo je to totiž výhodnejšie.

Krásnym príkladom je čítanie. Na začiatku sme sa potrebovali veľmi sústrediť, aby sme sa naučili všetky písmenka spájať do slov a viet. Stálo nás to veľa energie –– až kým sme si tento proces nezautomatizovali a dnes čítame plynule, s minimálnym úsilím.

Mozog je veľkým odčerpávačom energie, preto je pre neho lepšie fungovať automaticky. Nie vždy nám to však slúži a vtedy si vieme pomôcť preprogramovať nejaký stav autohypnózou.

Mojim cieľom je naučiť vás tieto preprogramovacie techniky a schopnosť preladiť do stavu autohypnózy kedykoľvek budete potrebovať – aby ste mali nástroje, ktoré vám pomôžu spokojne a s radosťou fungovať vo svete.

Ak Ťa autohypnóza zaujala a chceš sa ju naučiť,  tak určite klikni SEM